מתנדבות

הסיפור שלנו

בשנת 1998, סטודנט קולג' אמריקאי בשם ג'ו ווילגוס ביקר חבר בבית החולים. כאשר חלף על פני מחלקת הילדים, הוא הבחין בכל כך הרבה חולים צעירים שישבו לבדם בחדרים שלהם מבלי לעשות דבר. מכיוון שלא הצליח לשכוח את מה שראה, חזר ג'ו לבית החולים בשבוע שלאחר מכן, לבוש כליצן, נחוש בדעתו להפיץ שמחה.

האנרגיה החיובית של ג'ו העלתה את המורל של חולים מפוחדים והורים/מטפלים אחוזי חרדה. באמצעות מעשי ליצנות שובבים עם הילדים ושהייה בחברתם, הוא הבין שכל מטופל צעיר יכול להפיק תועלת מאותה תמיכה וקשר ידידותי. הוא גייס חברים שלמדו איתו להצטרף אליו במאמצי ההתנדבות שלו, כדי שיחד יוכלו להאיר את חייהם של המטופלים - הילדים המאושפזים. זמן קצר לאחר מכן, קבוצות אחרות בקולג' הביעו עניין בהטבעת חותמם על הסביבה באופן דומה. מאוחר יותר הצטרפו אל ג'ו גם חבריו ועמיתיו לעבודה ו"פרויקט סאנשיין" נולד.

כיום, פרויקט סאנשיין מפעילה תוכניות ב -5 מדינות, משפיעה על למעלה מ -150,000 מטופלים ילדים ובני משפחותיהם, ומספקת הזדמנויות להתנדבות קהילתית משמעותית ליותר מ -18,000 מתנדבים. אנו עובדים קשה כדי להעלות את המודעות לצרכים הרגשיים של ילדים העומדים בפני אתגרים רפואיים ולהוריהם/מטפלים שלעיתים קרובות נשכחים בצד.